Vnitřní nebo venkovní stínění?

Vnitřní nebo venkovní stínění?

Ať stavíte nový dům nebo rekonstruujete stávající, případně chcete odstínit interiér Vašeho bytu, určitě řešíte možnosti stínící techniky.

Je dobré zvážit, zda použít venkovní nebo vnitřní systémy.

U vnitřního stínění můžeme použít klasické horizontální nebo vertikální (látkové) žaluzie, nyní jsou velmi oblíbené textilní roletky, zvláště pak roletky den/noc, které jsou navíc i designovým prvkem interiéru.

foto den/noc

Další možnosti jsou například římské rolety, bambusové rolety nebo dřevěné žaluzie. Velmi elegantní jsou také plisované textilní žaluzie.

foto plisé

Pokud zvažujete venkovní stínění, máte možnosti vybrat si předokenní rolety, venkovní žaluzie nebo screenové rolety. Všechny systémy stínící techniky můžete ovládat ručně, tlačítkem, dálkovým ovladačem, telefonem nebo přes inteligentní systém.

foto

Venkovní stínící technika má velkou výhodu v tom, že zachytí chlad nebo horko ještě před oknem. Tím je mnohem efektivnější. Všechny systémy Vám ušetří náklady na topení a klimatizaci.

Předokenní rolety po stažení vytvoří absolutní tmu, proto jsou vhodné například když pracujete v noci a chcete spát přes den. Dále předokenní rolety odhluční interiér od okolního světa, poskytnou Vám maximální soukromí. To jsou hlavní výhody předokenních rolet.

Venkovní žaluzie jsou estetickým i funkčním prvkem. Venkovní žaluzie dělíme dle lamel na typy Z a C. U venkovních žaluzií máte možnost navíc regulovat světlo v interiéru.

Screenové rolety jsou relativně novinkou na českém trhu, nicméně v zahraničí jsou na trhu již dlouho. U screenové rolety je hlavní volba látky, která také určuje například propustnost světla apod.

Pokud potřebujete s výběrem stínící techniky pomoci, můžete nás kontaktovat.

Pošlete komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *